x

Müşteri Hizmetleri

(212) 243 9919 - (212) 243 9918
Anasayfa Siparişlerim Yardım
Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi
Senkop Müzik Aletleri ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.
Madde - 1
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptıı, aşaıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde - 2
 SATICI BILGILERI
Senkop Müzik Aletleri İlk Belediye Cad. No23 Beyoglu Istanbul
Madde - 3
 ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: Senkop Müzik Aletleri Firmasının e-ticaret mağazası  senkop.com.tr'ye üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde - 4
 SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.Madde - 5
 GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alici veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4 " SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.
 5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir.
 5.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) Senkop Müzik Aletleri e-posta adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.
 Madde - 6
CAYMA HAKKI:
Alici, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve ambalajinin zarar görmemis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.
Madde - 7
DİĞER HAK YÜKÜMLÜLÜK VE SORUMLULUK MADDELERİ
7.1. Alıcı, satıcı internet sitesine üye olurken ve/veya alışverişe başlamadan ve/veya tamaladıktan ve ayrıca alışveriş aşamalarının herhangi bir safhasında da verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, satıcının bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.
7.2. Alıcı, satıcı tarafından satıcı internet istesinin herhangi bir kısmına erişim imkanı sağlayan ve satıcı tarafından kendisine verilmiş olan veyahut alıcının kendisinin bizzat belirlediği ve/veya değiştirdiği şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, alıcının sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından satıcıya karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, satıcının söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.
7.3. Alıcı, satıcı internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran alıcıyı bağlayacaktır.
7.4. Alıcı , satıcı internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, alıcı, başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, casus program, etik dışı kulanım vb.) ve işlemlerde bulunamaz.
7.5. Satıcı internet sitesinde site ziyaretçileri tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen bu kişilerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin satıcı ile hiç bir ilgi ve bağlantısı yoktur. Satıcının alıcının ve/veya site ziyaretçilerinin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle alıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
7.6. Satıcı, alıcının verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve alıcının yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Alıcı, satıcı internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden satıcı'dan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.
7.7. Alıcı, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen alıcıya aittir.
7.8. İşbu satış sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da bir kaçını ihlal eden alıcı, işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, satıcıyı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, satıcının alıcıya karşı satış sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
7.9. Satıcının her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde alıcının üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge, bilgi, puan ve hediye çeklerini silme ve/veya dondurma ve/veya askıya almak suretiyle kullanım ve erişim kısıtlamasına ve ayrıca dilediği IP numarasının sitenin bütününe veya belirli bir kısmına erişimini engellemek hakkı vardır. Alıcı, işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, satıcının hiçbir sorumluluğu yoktur.
7.10. Satıcı internet sitesi tasarımı ve görsel içeriği satıcı mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar alıcı, tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Satıcının web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
7.11. Satıcı tarafından satıcı internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.
7.12. Satıcı kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda alıcının kişisel bilgilerini kullanabilir. Satıcı, alıcının satıcı internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.
7.13. Satıcı’ya alıcı olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketler tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Alıcı satıcı’ya alıcı olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Alıcı, aksini bildirmediği sürece satıcının web sitesine şifreyle giriş yapılacak şekildeki üyelik yetkisi sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Alıcı, aksini bildirmediği sürece satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. iştiraki olan tüm şirketlerin kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Alıcı, yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. ile iştiraki olan şirketleri sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Alıcı, veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini satıcının internet sitesinde ilan edilmiş olan müşteri hizmetleri telefonlarına iletebilir.
7.14. Satıcı, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya satıcıya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) satıcı ve Senkop Müzik Aletleri Ltd. ve/veya web sitesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
7.17. Satıcı web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda alıcı, satıcı web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.
7.16. Satıcı, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya satıcı web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.
7.17. Satıcı, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.
7.18. Taraflar, satıcı'ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.
7.17. Satıcı, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, alıcı, işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. alıcı, mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda info@senkop.com.tr adresine e-posta göndererek iptal işlemini gerçekleştirebilecektir.
7.20 Hiç bir kimse site ürün, yorum ve ilan sistemini amacı dısında kullanamaz, aynı gerçek kişi farklı hesaplar aracılığıyla yorum yapamaz, yorum metinlerinde ve/veya yorum ve ilanlarda başkaca site adresleri belirtilemez, başkaca sitelere bağlantı da verilemez. 30 gün içerisinde 3 ayrı yorumdan fazla yorum yapamaz. Yorumlar kişisel tecrübelerin aktarımını içermelidir. Türkçe olarak yazılmalıdır. Dil bilgisi ve imla kurallarına uyulmalıdır. En az 100 sözcükten oluşmalıdır. Her bir yorum, yorum sahibi tarafından özgün olarak oluşturulmalı ve daha önce hiç bir mecrada yayınlanmamış olmalıdır. Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağına karar verme yetkisi sadece Senkop Müzik Aletleri Ltd. Şti.'ne aittir. Yayınlanmayan yorumlar için yorum sahibi hiç bir hak talebinde bulunamaz. Yayınlandıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen yorum kurallarına uygun olmadığı anlaşılan yorumlar siteden kalıcı olarak silinebilir. senkop.com.tr sitesine bırakılan her yorum Senkop Müzik Aletleri Ltd Şti.ne ait sosyal medya hesapları ile bilimum web sitelerinde ve her türlü internet mecrasında aynen veya kısmen yayınlanabilir, ticari amaçla reklamlarda kullanılabilir.
7.21 Üyelerin işbu sitede alışveriş yapmak, yorum yapmak vb. faaliyetler yoluyla kazandıkları sanal para, para puan veya puan, hediye çeki vb indirim hakları aksi belirtilmedikçe sadece Senkop Müzik Aletleri Ltd.Şti tarafından ithal edilmiş olan ürünlerin satın alınması için kullanılabilir.
7.22 Puanlar ile oluşturulan hediye çekleri 100TL+KDV ve üzeri alışverişlerde kullanılabilir. Çek oluşturmak için en az 10 puan kazanılmış olması gerekir. 10 puandan az puana sahip üyeler çek oluşturamazlar.
7.23 Aksi belirtilmedikçe puan ve çekler fiyatı zaten indirimli ve/veya kampanyalı olarak ilan edilmiş ürünler ile hediyeli olarak ilan edilmiş ürünlerde kullanılamaz. Bir ürünün satış bedelinin en çok %50si puan ve/veya çek ile ödenebilir.
7.24 Elektronik ortamdaki yazılım kaynaklı hatalar sebebi de dahil olmak üzere ama sehven fiyatı hatalı ilan edilmiş ürünlerin tespiti ve bu gibi ürünlerle ilgili alıcı ve satıcının hak ve yükümlülükleri şu şekilde olacaktır. Bahse konu ürünün ilan edilen hatalı fiyatı, alıcı tarafından tespit olunduğu tarihten geriye son 6 ay içerisinde, o ürünün Türkiye'deki distribütör firmasının internet sitesinde ilan edilen satış fiyatlarının ortalamasının %50 altında olması halinde veya fiyatın 0(Sıfır) ya da -(eksi) bir rakamsal değer olarak ifade ve ilan edilmesi halinde bu ürünün satış fiyatının "sehven hatalı ilan edildiği" anlaşılarak, bu şekilde kabul edilecek ve satıcı edimlerini yerine getirmek veya getirmemekte serbest olacaktır. Şu kadar ki alıcının fiyatı sehven hatalı veya 0(Sıfır) veya -(eksi) bir değerle ifade edilen bir ürünü tespiti halinde satıcıya bunu iyi niyet çerçevesinde elektronik ortamda yazılı olarak bildirmesi beklenir ve ayrıca bu yanlışlığın mümkün olan en kısa süre içerisinde düzeltilmesini istemek hakkına da sahiptir.
Tanıtım, bilgilendirme, satış sonrası destek amaçlı yayında olan veya olası bir yazılm ya da donanım hatası sonucu satıcı iradesi ve bilgisi dışında yayınlanmaya başlayan ve fiyatı sehven hatalı veya 0(Sıfır) veya -(eksi) bir değerle ifade edilen ürünlerin ticari amaçla sergilenen ürünler olamayacağı sarih olduğundan hareketle web sitesinin yazılımı bu imkanı tanısa dahi alıcının site üzerinden satın alma işlemlerine başlaması, sürdürmesi ve tamamlaması da yasaktır.
Madde - 8
 YETKİLİ MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

128bit Rapid SSL ile alışverişleriniz güvende

KAPIDA ÖDEME

Web’ten al ayağına gelsin kapıda dilediğin gibi öde !

TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde 12 aya varan taksit imkanı

%100 ORJİNAL ÜRÜNLER

Ürünlerimizin hepsi ithal eden distribitör firmaların garantisi altındadır.

E-BÜLTEN Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adresimiz:
İlk Belediye Cad. No:23 Tünel - Beyoğlu - İSTANBUL
KEP : senkopmuzik@hs02.kep.tr
Mersis No : 0761002092800016
Tel:
Tel: +90 212 243 99 19
Faks: +90 212 243 19 90

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.